Zdjęcia z wyjazdów

 –

Wyjazd turystyczno-wspinaczkowy w Boże Ciało

Zapraszamy Was na podwójny wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską w długi weekend związany z Bożym Ciałem. Idea jest taka: jedna grupa stricte wspinaczkowa jedzie do Podlesic napierać na okolicznych skałkach, a grupy turystyczne (na razie jedna – rowerowa) docierają tam w sobotę wieczorem. Niedzielę 26 czerwca (a może i poniedziałek) spędzamy razem, spacerując po okolicy lub wspinając się zależnie od ustaleń i upodobań. Możliwe też, że pozwiedzamy jakieś jaskinie bądź zamki.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać osobiście do wskazanych niżej osób (najlepiej mailem), a poza tym warto się wpisać do arkusza.

Szczegóły grupy wspinaczkowej:

Kontakt: Maciek Pfutzner, mail: patsoredneb małpka gmail.com, telefon: 880 590 266

 • Wymagane jest minimalne doświadczenie wspinaczkowe i umiejętność asekuracji (najlepiej “z dołem”), ideałem jest skończony kurs ściankowy lub skałkowy (w razie wątpliwości proszę o kontakt).
 • Domyślny termin wyjazdu to 23-30 czerwca, ale można dojechać później lub wyjechać wcześniej. Dojazd najłatwiej zrealizować pociągiem TLK (bilet studencki 24 zł!) do Zawiercia, a stamtąd PKS do Podlesic.
 • Nocujemy na polu namiotowym w Podlesicach (10 zł dziennie za osobę, w cenie łazienka z prysznicem) – należy więc  zabrać namiot, karimatę i śpiwór. Poza tym mamy zapewnić miejsce noclegowe dla grupy rowerowej – można więc spokojnie brać większe namioty – szczegółowy rozdział miejsc będzie jeszcze ustalany.
 • Sprzęt organizujemy wspólnie, zbierając, co kto ma i pożyczając od znajomych. Na pewno dobrze jest mieć własną (lub pożyczoną ;]) uprząż.

Szczegóły grupy rowerowej:

Kontakt: Asia Urban, mail: simillaun małpka gmail.com, telefon: 603 451 525

 • Plan:
 1. dzień, piątek 24.06: o 7.19 pociąg do Częstochowy z Zachodniego. Ok 10:30 wyruszamy z Częstochowy, jedziemy w stronę Złotego Potoku po drodze zwiedzając zamki, podziwiając skałki i co tam się jeszcze znajdzie po drodze;) Nocleg w okolicach Złotego Potoku w schronisku
 2. dzień:  Złoty Potok – Podlesice, atrakcje podobnie jak 1 dnia. Nocleg w Podlesicach (w namiotach zapewnionych przez ‘wspinaczy’;) ). Potem w zależności od uznania uczestników 1 lub 2 dni (niedziela/ niedziela i poniedziałek) w Podlesicach. Można chodzić, jeździć, lub się wspinać. Z Podlesic do Zawiercia, skąd jest pociąg powrotny do Warszawy, jest jakieś 15-20 km – w razie czego jest możliwość wcześniejszego powrotu.
 • W zależności od sił i humoru można przedłużyć trasę rowerową o np 2 dniową pętlę w okolice Smolenia (to już do ustalenia, nocowalibyśmy prawdopodobnie w jakiejś agroturystyce). Powrót pociągiem z Zawiercia.
 • Dzienny kilometraż między miejscami noclegowymi jest dość mały, trasa jest nastawiona na rekreację i zwiedzanie Jury i pomyślana tak, żeby w razie czego mieć czas na zboczenie ze ścieżki i nadłożenie drogi, gdyby nas naszła taka ochota, lub na przerwę i piesze zwiedzanie ;) Plan może jeszcze ulegać pewnym modyfikacjom.
 • Należy mieć własny śpiwór i karimatę, żeby zapewnić wygodny przewóz bagażu, dobrze jest zaopatrzyć się w sakwy (lub chociaż rowerowy bagażnik).
 • Wszelkie sugestie i pomysły co do trasy i atrakcji po drodze mile widziane, najlepiej mailem.

Propozycja trasy pieszej (lub jakiejkolwiek innej) jest otwarta!

Jeśli chcesz poprowadzić grupę własną trasą, daj znać, a chętnie zapewnimy wsparcie. Punktem wspólnym wszystkich tras powinno być spotkanie w niedzielę (26 czerwca) i ew. w poniedziałek, ale czy trasa się tam kończy, zaczyna, czy ma środek, zależy tylko od Ciebie. Wszelkie zgłoszenia najlepiej słać na patsoredneb małpka gmail.com.

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>